ЕквіПлюс – розбавник для нативної та охолодженої сперми жеребців

ЕквіПлюс – це високоефективне середовище для збереження якості нативної та охолодженої сперми жеребців при температурі +4 — 6°С. Розбавник містить декілька апробованих вуглеводів та буферні сполуки, для контролю бактеріального забруднення використовується як з антибіотиками так і без. ЕквіПлюс включає КАЗЕЇНАТИ, отримані з різних фракцій молочного казеїну, очищені за допомогою високотехнологічних методик. Науково встановлено, що саме КАЗЕЇНАТИ забезпечують найбільш ефективне збереження сперми жеребців, завдяки захисту мембрани акросоми.

ЕквіПлюс реалізується у вигляді порошку або в рідкій формі. Порошок перед використанням необхідно розчинити в дистильованій воді. ЕквіПлюс підходить як для центрифугованої так і нецентрифугованої сперми.

Наукові дослідження ЕквіПлюс

Традиційні розбавники містять в складі молоко та/або яєчний жовток, ці інгредієнти можуть суттєво різнитись залежно від партії чи походження, що суттєво збільшує ризик мікробного забруднення.
На відміну від інших, ЕквіПлюс містить конкретні протеїни, очищені відповідно до стандарту. Це дозволяє отримати середовище, яке на порядок перевершує результати збереження сперми при температурі 5°С. У порівняльному дослідженні (Pagl, Aurich 2006) дійшли висновку, що сперма, яка зберігалась з ЕквіПлюс, показала кращі результати рухливості та цілісності мембран протягом 72 годин порівняно з розбавником на основі знежиреного молока.

Значні відмінності між розбавниками стали наявними після того, як сперма зберігалася більше ніж 24 години. Автори дійшли висновку, що потенційною перевагою ЕквіПлюс є збереження сперми понад 2 доби. Центрифугований та розбавлений ЕквіПлюс еякулят, показав майже однакові значення рухливості та цілісності мембран як після 48 годин, так і після 72 годин, що свідчить про необхідність центрифугування сперми, для її збереження протягом 3-х діб.

Нещодавнє дослідження, проведене LeFrapper (2010), також показало, що ЕквіПлюс має відмінну ефективність при зберігання сперми протягом 3-х діб. В ході дослідження ЕквіПлюс продемонстрував найкращі результати активності сперміїв та наявності прямолінійно-поступально руху при зберіганні на протязі 72 — х годин (Р <0,05). Еякулят, розбавлений ЕквіПлюс, був одним з найкращих в тестових групах при комп’ютерному аналізі показників сперміїв, включаючи наявність манежної рухливості; відсоток прямо-поступальної рухливості; спільний криволінійний шлях пройдений сперматозоїдом; відстань, пройдена сперматозоїдом прямолінійним рухом та ін..

Корисна інформація

ЕквіПлюс реалізується в різних лікарських формах, та різноманітній упаковці:

  • Порошок з антибіотиком 100 г, 1 кг;
  • Порошок без антибіотика 100 г, 1 кг;
  • Розчин 100 мл, 200 мл, готовий до використання.

МІНІТЮБ надає детальну інформацію про інгредієнти ЕквіПлюс, фармакологічну групу та кількість антибіотиків в складі розбавника. Існують наукові докази того, що не тільки бактерії, а й деякі антибіотики можуть мати шкідливий вплив на сперматозоїди (Aurich & Spergser 2007), враховуючи індивідуальну чутливість жеребців. Тому в деяких випадках є альтернатива для розведення сперми без антибіотиків або з іншим набором антибіотиків.

Чіткий контроль якості процесу виробництва та стерильність усуває ризик зараження та росту пліснявих грибів у розчині EquiPlus. Завдяки високотехнологічному процесу виробництва МІНІТЮБ, не має потреби в додаванні додаткових фунгіцидів, на відміну від інших рідких розбавників. Фунгіциди можуть бути шкідливими для загальної фертильності сперми. Згідно досліджень (Pagl 2006) при виготовленні розбавників, слід уникати додавання антибіотиків, фунгіцидів та взагалі будь-яких добавок, якщо вони не захищають сперму. Сперматологічні дослідження доводять, що використання фунгіцидів в розбавниках для інших видів тварин (бички, кролі), викликає високу сперміцидну дію (Foote 2002).

Розбавник ЕквіПлюс у вигляді розчину поставляється в скляних флаконах з захисною пробкою. Скло – інертний матеріал, що робить його ідеальним контейнером для фасування розбавника. З іншого боку, неякісні пластикові контейнери можуть бути токсичними для рідкого розбавника, забруднюючи його, що завдає шкоди спермі. Після відкриття флакону ЕквіПлюс, або розчинення порошкової форми, готовий до використання розбавник можна зберігати до 3-х днів у холодильнику при температурі +5°С.

З практичного та наукового досвіду відомо: діапазон температур + 4 — 6 ° С вважається оптимальним для збереження рухливості та фертильності сперми жеребців протягом 24 годин і більше (Varner 1989). Використання охолодженої сперми набуває популярності, завдяки тому, що еякулят майже не втрачає своїх властивостей під час зберігання при температурі +5°С протягом приблизно 24 — х годин (Aurich 2005). Апробація ЕквіПлюс також це підтверджує — найкращі результати, при використанні охолодженої сперми, досягаються при температурі зберігання +5°C (Price 2008, Pagl 2006).

Висновок

ЕквіПлюс розбавник для сперми жеребців, який ідеально підходить для збереження сперми при температурі від +4°С до +6°С протягом 3 — х діб.
На основі перевіреної формули ЕквіПлюс МІНІТЮБ представляє ЕквіПлюс Фріз – серію розбавників для кріоконсервації сперми жеребців.

Оставьте комментарий

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.